Ďalší smutný koniec legendy po vzore Hossu? V Detroite sa už pripravujú na najhoršie!

V júni minulého roka celú NHL a najmä Slovensko šokovala správa, že Marián Hossa do sezóny 2017/18 nenastúpi a celú ju vynechá. Následne vyšlo na povrch, že rodák zo Starej Ľubovne trpí alergickou reakciou na hokejovú výstroj.

Hossa teda neoficiálne ukončil svoju hokejovú kariéru. Oficiálne mu totiž podľa pravidiel NHL stále plynie uzavretý kontrakt s jeho Chicagom Blackhawks. Všetci fanúšikovia, ktorí si ešte nejaký ten rôčik želali vidieť skvelého obojsmerného útočníka v zápale boja a dopriali by mu fantastickú pozápasovú rozlúčku priamo na ľade, zostali sklamaní. Bohužiaľ, zdá sa, že podobný osud môže postihnúť aj ďalšieho fantastického hráča, a to dlhoročného kapitána a legendu Detroitu Red Wings Henrika Zetterberga.

Čoskoro 38-ročný člen tzv. Triple Gold Clubu totiž dlhodobo trpí vážnymi problémami s chrbticou. Hoci v posledných troch ročníkoch nevynechal žiaden zápas, do každého stretnutia nastupuje so zaťatými zubami a bolesť je čoraz horšia a horšia. Podľa generálneho manažéra klubu Kena Hollanda je jeho štart v nasledujúcom ročníku viac než otázny.

“Samozrejme, keď ide o chrbát, ide o celkové zdravie človeka. Ako všetci vieme, je ťažké predpovedať budúcnosť, keď sa jedná o zdravie. A to je pre nás kľúčové. S Henrikom zostanem počas júla v kontakte a uvidíme, ako je na tom jeho zdravie,” povedal pre klubový web Holland.

Švédsky center, ktorý v roku 2014 podstúpil operáciu platničky, v apríli po skončení základnej časti na otázky o svojej budúcnosti odpovedal nasledovne: “Pre mňa to bude rovnaké, ako to robím už posledných pár rokov. Po sezóne sa budem snažiť mať dobré leto, zapracovať na mojom zdraví a dúfať, že sa môžem vrátiť ešte silnejší. Keď ste na ľade, chcete byť schopný na ňom niečo urobiť. Nechcete si iba obuť korčule. Chcete byť produktívny a pomôcť tímu. Zdravie je kľúčové. Ak nebudem zdravý, je koniec.”

Zetterberg bol Detroitom draftovaný v roku 1999 v siedmom kole z celkového 210. miesta. Premiéru u “Červených krídel” zažil v sezóne 2002/03 a odvtedy iný dres v NHL neobliekal. V 1082 zápasoch za Red Wings nazbieral 960 bodov (337 gólov a 623 asistencií).

Zdroj: Nhl.com | Foto: Twitter