Ďalší trpký koniec? Zvrat v prípade hviezdnej posily Barcelony!

FC Barcelona bola v aktuálnej sezóne viackrát terčom kritiky. Neraz to škrípalo na trávniku, na povrch vyplávali viaceré nezhody v zákulisí a na pohode nikomu nepridali ani zranenia viacerých opôr.

Vo veľkom sa hovorí aj o tom, kto by mohol pred nasledujúcou sezónou katalánsky veľkoklub opustiť, a naopak, posilniť. Španielsky denník Sport počas víkendu vyrukoval s Ďalším šokujúcim tvrdením.

Podľa jeho zdrojov uvažuje vedenie FC Barcelony o predaji vytúženej posily. 29-ročný majster sveta Antoine Griezmann po dvoch rokoch špekulácií konečne počas minulého leta prestúpil z Atlética Madrid do Barcelona, ktorá zaňho zaplatila 120 miliónov eur. Počas 37 štartov nastrieľal Francúz štvrnásť gólov, v La Lige však len osem.

Vedenie klubu sa nemá brániť jeho predaju, pričom dostupný má byť za 100 miliónov eur. Okamžite sa aj špekuluje, že záujemcovia oňho môžu byť Chelsea, PSG či Manchester United. Dopadne teda Griezmann podobne ako ďalšia vytúžená barcelonská posila Coutinho, ktorý už druhým rokom hosťuje v Bayerne?

A čo by prípadný odchod Griezmanna len po jednej sezóne mohol znamenať? Zrejme zotrvanie Luisa Suáreza a zosilnená snaha o získanie Lautara Martíneza. Rovnako tak by v tom prípade s najväčšou pravdepodobnosťou ostal v klube aj neustále zranený Ousmane Dembélé.

Philippe Coutinho

Zdroj: Sport.es | Foto: Twitter