Ďalšia hviezda na odchode do Francúzska? Zvýšiť kvalitu ligy má hráč Bayernu Mníchov!

Francúzska Ligue 1 každým rokom stúpa na kvalite. Môže zato predovšetkým Paríž Saint-Germain, ktorý do svojich posíl neváha vraziť obrovské peniaze. Príklad zo svojho rivala si však berú aj iné kluby ako napríklad AS Monaco či OGC Nice.

Práve posledný menovaný klub v minulej sezóne dlho sekundoval dominantnému duu Monaco-PSG a niekoľko kôl sa dokonca držal aj na prvej priečke. Nice napokon skončil na tretej pozícii, ktorú budú chcieť v nasledujúcom ročníku udržať, prípadne vylepšiť. K tomu im majú pomôcť aj hráči ako Mario Balotelli či čerstvá posila z tureckého Galatasarayu Wesley Sneijder.

Do kádra OGC Nice však môže pribudnúť ďalšia hviezda. Podľa francúzskeho športového reportéra Patricka Juillarda totiž klub rokuje s nemeckým reprezentantom a hráčom Bayernu Mníchov Jérôme Boatengom. 28-ročný stopér toho vinou zranení v minulej sezóne príliš neodohral a tréner Carlo Ancelotti sa skôr spoliehal na dvojicu stredových obrancov Javi Martínez-Mats Hummels.

Majster sveta Boateng, ktorý vyhral aj ocenenie pre najlepšieho hráča Bundesligy za sezónu 2015/16, bude chcieť určite zabudnúť na nie príliš vydarený ročník. V Bayerne, s ktorým má zmluvu platnú do roku 2021, však zrejme narozdiel od Nice nemá istotu základnej zostavy. Ak sa napokon rozhodne prestúpiť do francúzskeho klubu, bude to pre neho po Manchestri City jeho druhé pôsobisko mimo Nemecka.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter