Ďalšia trpká pilulka pre Mesuta Özila: Dalo sa to očakávať?

Arsenal začal sezónu 2020/21 pomerne dobre, veď po štyroch kolách má na konte 9 bodov a vrámci EFL Cupu postúpil cez Liverpool už do štvrťfinále. Na úvod ročníka taktiež zodvihli jeho hráči nad hlavu trofej pre víťaza Community Shield. A ani žreb Európskej ligy nedopadol pre celok s najvyšším koeficientom v súťaži nijak zle.

Arsenal si zmeria s sily s triom s Rapidom Viedeň, Molde a Dundalkom, a teda dá sa hovoriť možno o vôbec najľahších súperoch, akým bude akýkoľvek tím z prvého koša čeliť. To všetko sa však netýka najlepšie zarábajúceho hráča Arsenalu s 350 tisícmi libier – Mesuta Özila.

Nemecký futbalista a niekdajšia hviezda Realu Madrid totižto nepatrí na súpisku určenú pre Európsku ligu, ktorú oficiálne odovzdalo vedenie klubu orgánom UEFA. Okrem neho sa v skupinovej fáze určite nepredstavia ani obrancovia Sokratis a Saliba. Druhý menovaný totižto zasiahol do predkôl v drese St. Etienne. Naopak, šv zozname sa objavili viacerí mladíci ako Maitland-Miles, Nelson či Saka, ako aj čerstvá posila Thomas Partey alebo dosť nepochopiteľne hneď pätica brankárov. Čo vravíte na tento krok?

Zdroj: Givemesport.com, Skysports.com | Foto: Twitter