Ďalšie kroky nášho obra: Kam teraz zamieri Zdeno Chára?

Už 45-ročný hokejový obranca Zdeno Chára sa v ostatných eezónach pýšil titulom najstaršieho aktívneho hráča v NHL. Pred sezónou 2021/22 sa akoby symbolicky vrátil do NY Islanders, kde svoju zámorskú kariéru začal. Teraz sa hovorí o tom, že to bola jeho hokejová bodka.

Teda, minimálne tá zámorská. Ak by to bola pravda, bolo by to lúčenie veľmi symbolické. Síce jeho zamestnávateľ skončil na nepostupovej priečke, no v poslednej minúte posledného zápasu základnej časti sa gólovo pred domácimi fanúšikmi presadil. Prehre 4:6 s Tampou ale nezabránil. Vzhľadom k tomu, že to bol len jeho druhý gól v sezóne, existuje predpoklad, že o rok by sa mu to zrejme nepodarilo.

Avšak, 72 vystúpení potvrdzuje, že jeho zdravotný stav je aj navzdory vysokému hokejovému veku výborný. Aj priemerný čas na ľade na jeden zápas 18 minút a 43 sekúnd je slušný. Otázkou teda je, kam zamieri, a či vôbec niekam.

Určite ešte nie je úplne vylúčený ani jeho koniec v NHL, no ten sa má javiť ako pravdepodobný. Skvelým gestom z jeho strany by bol návrat do Trenčína, kde sa narodil a hokejovo vyrastal. V jeho drese sa naposledy predstavil na jeseň 2001 pred začiatkom sezóny v zámorí, keď odohral 8 zápasov. Na našu ligu by bol určite platným hráčom. Avšak, nech sa už rozhodne akokoľvek, určite to bude správny krok. V jeho veku určite najlepšie sám posúdi, čo bude preňho najlepšie.

Zdroj: Športovýmagazín | Foto: Instagram/Zeechara33