Ďalší slovenský hokejista so šancou na NHL: A rovno u finalistu Stanley Cupu z Vegas!

Tohtoročný draft kanadsko-americkej NHL môžeme považovať z pohľadu Slovenska vzhľadom k súčasným pomerom v našom hokeji za vcelku úspešný. Kluby z najprestížnejšej súťaže sveta si vybrali piatich slovenských hráčov.

Slovenskou draftovou jednotkou sa stal Martin Fehérváry, ktorý z cekového 46. miesta putoval do organizácie Washingtonu Capitals. Šťastie sa usmialo aj na Martina Pospíšila (105. miesto Calgary Flames), Miloša Romana (122. Calgary Flames) i na brankárov Dávida Hrenáka (144. LA Kings) a Romana Durného (147. Anaheim Ducks).

Horúcim želiezkom v ohni bol aj 19-ročný obranca Martin Bodák. Žiaden z klubov po ňom napokon nesiahol, avšak ako sám v rozhovore pre portál cikycaky.sk povedal, veľmi ho to nemrzí. Už pred samotným draftom sa totiž rozprával so zástupcami Vegas Golden Knights, ktorí o jeho služby prejavili záujem a pozvali ho do vývojového kempu.

Martin sa v prvom kempe osvedčil, a tak dostal pozvánku aj do hlavného predsezónneho kempu Vegas, ktorý sa uskutoční v septembri. Ak presvedčí aj v ňom, finalista uplynulého ročníka NHL mu môže ponúknuť kontrakt. Martinovi teda držíme všetky palce!

Rodák zo Spišskej Novej Vsi v minulom ročníku pôsobil v kanadskej WHL v mužstve Kootenay Ice a v 59 zápasoch si pripísal výborných 31 bodov za 7 gólov a 24 asistencií.

Zdroj: cikycaky.sk | Foto: Twitter