DEBUT NEMCA V NHL? ZÁMORSKÝ EXPERT HO TAKTO VYKRESLIL!

19-ročný obranca Šimon Nemec je najväčšia defenzívna nádej slovenského hokeja a možno aj celosvetovo. Post draftovej dvojky a veľmi slušné výkony v AHL okorenené aj o rekord to dokazujú.

Mnohí sa pýtajú, prečo teda nehrá už v NHL. No, v ostatných rokoch smeruje v prvej sezóne po drafte do NHL skutočne minimum hráčov. V tej aktuálnej okrem Slafkovského nikto neodohral ani desať duelov, celkovo naskočilo do nej len kvarteto čerstvo draftovaných mladikov. Nemec má ale rozhodne potenciál a nie je bez šance si zahrať v závere sezóny či následne dokonca v play-off.

„Šimon Nemec bol počas celej sezóny jedným z najlepších hráčov na súpiske Uticy. Bol tiež jedným z najlepších hráčov na MS juniorov. Nemec pôjde hneď po skončení tejto sezóny AHL na súpisku NHL. A potom tam pravdepodobne zostane ďalších 20 rokov. Nemec má veľa nástrojov, ktoré vyzerajú ako pripravené na NHL,” vychválil ho Zámorský expert Nick Villano z portálu Pucks and Pitchforks.

„Devils by niekoho ako Nemec mohli vážne využiť na súpiske. Je to útočné dynamo, ktoré nerobí úplný neporiadok vo vlastnom pásme. Na konte má deväť gólov a 15 asistencií. V posledných šiestich zápasoch má šesť bodov. Nemec podkúril v pravý čas,” zhodnotil na záver expert.

NEMEC A MS 2023? JEHO SLOVÁ POTEŠIA KAŽDÉHO SLOVÁKA!