Deň, keď CR7 debutoval na Old Trafford: Čo meno, to pojem!

Ak prestúpite ako talentovaný hráč do veľkoklubu, musíte počítať s tým, že o svoje miesto budete musieť tvrdo bojovať. Obzvlášť, ak je váš nový zamestnávateľ v tom čase na výslní. Zmestiť sa do zostavy býva v tom prípade takmer nemožné. A to aj v prípade, že sa voláte Cristiano Ronaldo.

V tom čase len 18-ročný portugalský talent sa dostal na trávnik v sezóne 2003/04 po prestupe zo Sportungu vrámci Premier League dovedna 29 krát. Debutoval hneď v 1. kole, hoci len ako striedajúci hráč.

Príbeh ikony sa začal písať proti Boltonu v 61. minúte za priebežného stavu 1:0. Manchester United pod vedením Alexa Fergusona napokon vyhral 4:0, keď sa o dva góly postaral Ryan Giggs, po jednom pridali Paul Scholes a Ruud van Nistelrooy. CR7 neskóroval ani neasistoval, no sebavedomie mu nechýbalo.

Čo však tá zostava nabitá veľkými menami? Medzi strelcami gólov sme spomenuli tri veľké osobnosti Manchestru United, Ronaldo striedal defenzívneho stredopoliara Nickyho Butta (387 duelov za Man Utd), v základe bol aj súčasný manažér Solskjaer, chytal Tim Howard (neskôr známy z Evertonu).

V poli nechýbali ani Phil Neville, Rio Ferdinand, Roy Keane či Mikael Silvestre. Jediným menej známym menom bolo Quinton Fortune patriace juhoafrického ľavého obrancovi. Z lavičky neskôr naskočil i taký Diego Forlán. WOW!

Základná zostava Man Utd
pri debute Ronalda

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter, Chosen11