Desiatky MILIÓNOV: José Mourinho a jeho najbohatšie “padáky”!

0
2

José Mourinho patrí medzi najkontroverznejšie osobnosti svetového futbalu. Po týchto číslach ho však možno zaradiť aj k tým najbohatším. “The special one” ako znie jeho prezývke je totiž skutočne špeciálny, najmä pokiaľ ide o výšku odstupného, na ktorom si zarobil už neuveriteľné peniaze.

Posledným tímom Josého Mourinha bol Manchester United, ktorý opustil na základe nepresvedčivých výsledkov. Nebolo to však zadarmo. Vedenie “Červených diablov” mu totiž na odstupnom malo vyplatiť 15 miliónov libier, čo je naozaj kráľovský padák. 56-ročný kormidelník bol však hlavným trénerom aj v iných veľkokluboch ako Chelsea FC, Real Madrid.

Keď v roku 2007 prvýkrát opúšťal Stamford Bridge, mal si prísť na 18 miliónov libier. O 5 rokov neskôr, mu ako odstupné vyplatil Real Madrid približne 17 miliónov libier. Jeho druhý odchod z londýnskej Chelsea mu zasa vyniesol 12,5 milióna libier. Ak teda spočítame výšku jeho odstupného, hovoríme o približne niečo viac ako 60-ich miliónoch a teda o poriadne závratnej sume. Portugalčan je teda jedne z mala ľudí, ktorých si svoj vyhadzov museli skutočne užívať.

Mourinho chce priviezť nového obrancu

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter