Deväť rokov v Anglicku stačilo: Známy Francúz sa vracia domov!

Pomerne smiešna prestupová čiastka, trpká rozlúčka a zvláštna premena behom rokov strávených na anglických trávnikoch. Toto všetko ukrýva futbalový osud futbalistu, ktorý sa ako čoskoro 33-ročný vracia na domáce francúzske trávniky.

Moussa Sissoko sa upísal na 2 roky klubu FC Nantes, ktorý v sezóne 2021-22 obsadil v Lige 1 deviate miesto, no vďaka triumfu vo francúzskom pohári si zahrá skupinovú fázu Európskej ligy. Jeho anglickou bodkou bol zostup s Watfordom.

Sissoko na anglické trávniky ešte ako pravý záložník či dokonca krídelník zamieril z Toulouse v roku 2013, keď ho získal Newcastle United. V roku 2016 prestúpil do Tottenhamu, kde sa dva roky trápil, a to až do chvíle, kým ho Mauricio Pochettino neskúsil použiť na poste defenzívneho stredopoliara.

Na tomto poste exceloval a stal sa tradičným členom základnej zostavy. V autuste 2021 zamieril do Watfordu, kde hrával v stredovej formácii aj s Jurajom Kuckom, a teraz za symbolické 2 milióny eur mieri do FC Nantes. Za Francúzsko odohral 71 zápasov. V sezóne 2018-19 sa dostal do zostavy sezóny Ligy Majstrov. V Premier League odohral 295 duelov.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Moussa Sissoko (@moussasissokoofficiel)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Moussa Sissoko (@moussasissokoofficiel)

Zdroj: France24 | Foto: Instagram/Moussasissokoofficial