Divný nákup vyhasnutej hviezdy ODHALENÝ: Barca dala agentovi BALÍK!

Aj takýmto spôsobom sa robí biznis vo futbalovej brandži. Jednoznačne najznámejším futbalovým agentom je Mino Raiola. Ten má pod sebou hneď niekoľko svetoznámych mien, ktorým pomáha realizovať najdrahšie prestupy. Pri každom z nich si vyberie od klubu slušnú sumu peňazí.

Teraz ale nebude článok o ňom. Spomínate si na chaotický a čudne zrealizovaný prestup akéhosi Malcoma do Barcelony? Francúzsky krídelník mal počas svojho pôsobenia v Bordeaux na stole ponuku AS Rím, pre ktorú sa v lete 2018 rozhodol. Rímu sa sľúbil a už už nastupoval do lietadla, keď ho jeho agent, Josep Maria Minguella zrazu zastavil a informoval ho o ponuke Barcelony. Malcom si to teda rozmyslel a napokon podpísal zmluvu na Camp Nou, čím poriadne napálil vedenie Rimanov.

Teraz vyplávala na povrch pozoruhodná informácia. Barcelona totiž Malcomovmu agentovi ponúkla šialenú sumu za zrealizovanie prestupu. To vraj malo zohrať veľkú rolu pri zmene názoru jeho klienta. Minguella mal za transfer svojho klienta do Barcelony zinkasovať presne 10 miliónov eur! Neskutočná čiastka len za to, že jeho klient prestúpil do Španielska. Malcom sa však na Camp Nou neohrial ani rok a po nevýrazných výkonoch ho odkúpil Zenit Petrohrad za rovnakú sumu, za akú ho Barca priviedla z Francúzska.

malcom

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter