Djokovič stanovil šialený rekord: Odsunul Lendla či Federera!

Srbský tenista Novak Djokovič neprežíva práve najlepšiu sezónu. Po rokoch dominancie zatiaľ v roku 2022 práve neoslňuje, môže za to aj strata formy po neúčasti na veľkých turnajoch pre jeho postoj k očkovaniu proti koronavírusu. Postupne sa však zrejme dostáva do formy a na French Open by rád uspel.

Teraz vykročil správnou nohou do prestížneho turnaja na antuke v Madride, keď poľahky porazil v dobrej forme hrajúceho Gaela Monfilsa. Známy Francúz už bude mať čoskoro 36 rokov a viac ako desaťročie sa pravidelne drží na priečkach okolo TOP 10, najvyššie bol šiesty.

Aj preto sa veľmi často stretáva s poprednými hráčmi, veď, okrem iného, napríklad od roku 2005 sa predstavil na 58 grand slamoch. V kariére už vyhral 523 zápasov, čím sa z aktívnych hráčov môže pochváliť len hŕstka. Avšak, na Novaka Djokoviča si jednoducho vyšliapnuť nevie. Jeho bilancia so Srbom je v túto chvíľu už 0:18, pritom dvakrát s ním napríklad prehral v rozhodujúcom sete 6:7.

Takú zlú bilanciu nikto nikdy na okruhu ATP proti žiadnemu súperovi nemal. Na obrázku nižšie môźete vidieť, že ikony ako Federer, Nadal, Lendl a Borg dokázali mať s niektorými protivníkmi bilanciu 17:0, čo teraz Djokovič prekonal. Bláznivé. Monfils zdolal v kariére pritom aj Nadala (bilancia 2:14), Federera (4:10) či Murraya (2:4).

Zdroj: ATP tour | Foto: Instagram/Djokernole, Instagram/iamgaelmonfils