Dnes hrá poslednú ligu: Koľko však behom kariéry Škrtel zarobil?

Byvalý slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel patril dlhé roky k našim najlepším hráčom. Nebyť Hamšíka, určite by cenu pre najlepšieho slovenského futbalistu roka získal viac ako štyrikrát (2007, 2008, 2011, 2012).

Aktuálne hrá pre zábavu v najnižšej prievidzskej oblastnej lige, v minulosti ale žiaril v Liverpoole, no aj vo Fenerbahce, Basaksehirspore a Zenite Petrohrad. Najviac zarobail, samozrejme, v Liverpoole, kde strávil osem rokov. Obdobný plat si držla vo Fenerbahce, kde strávil tri sezóny.

V Liverpoole zarobil za osem sezón v prepočte približne 28 miliónov eur, v Turecku vo dvoch pôsobiskách v súčte 20 miliónov eur. Zárobok z Ruska nie je celkom známy, no dá sa predpokladať, že ako nádejný mladik za štyri sezóny mohol zarobiť v súčte 5 miliónov eur, zatiaľ čo prípade pôsobení v Trenčíne a v závere kariéry v Trnave sú to skôr symbolické sumy (aspoň v porovnaní s predošlými pôsobiskami).

V súčte sa dá teda predpokladať, že zarobil cca 55 miliónov eur. Časť, samozrejme, zdanil, no i tak je jeho zárobok veľmi pekný a vzhľadom na jeho kvality i zaslúžený.

Zdroj: Capology | Foto: Instagram