Do Barcelony prišiel ako veľká posila, odíde však ešte v tomto prestupovom období!

Prestupové obdobie v klube FC Barcelona sa nieslo najmä v znamení odchodu Neymara. Spolu s ním tím opustil i odchovanec Cristian Tello a zadarmo z klubu prestúpili brankár Jordi Masip a veterán Jérémy Mathieu.

A hoci sa už prestupové obdobie v takmer všetkých európskych ligách skončilo, z Barcelony zrejme odíde ešte jeden hráč. Tým je Arda Turan, ktorý Kataláncov posilnil pred dvoma rokmi za 34 miliónov eur z Atlética Madrid, kde bol veľkou oporou. 30-ročný turecký ofenzívne ladený futbalista sa však počas dvoch sezón do základnej zostavy “Blaugranas” nedokázal presadiť. Čoraz menej sa na ihrisko dostával aj ako striedajúci hráč a v prebiehajúcej sezóne si na svoje konto nepripísal ani minútu.

Aj preto sa jeho odchod z klubu spomínal čoraz častejšie. Ten by mal podľa španielskeho denníka El Mundo Deportivo prísť ešte toto prestupové obdobie, keďže to v Turecku končí až 8. septembra. Arda Turan by mal zamieriť do Galatasarayu Istanbul, ktorého je odchovancom. Zainteresované kluby sú vraj blízko dohode ročného hosťovania s možnosťou uplatnenia opcie.

Arda Turan odohral za Galatasaray 190 stretnutí s výbornou štatistikou 44 strelených gólov a 76 asistencií. Vo veku 21 rokov sa stal kapitánom tohto klubu a vyhral s ním ligový titul, Turecký pohár a aj Turecký superpohár.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter