Do hry mali vstúpiť dvaja giganti: Kam teda zamieri Suárez?

Aj Luis Suárez patrí na zoznam nechcených v FC Barcelone, pričom jeho nový klub môže byť vzhľadom na jeho vek vôbec posledný. Už 33-ročný kanonier, ktorý je napríklad aj najlepším strelcom uruguajskej reprezentácie, však údajne núdzu o ponuky nemá. Poslední záujemcovia sú pritom poriadne zvučného mena.

Suárez ako 19-ročný opustil rodnú krajinu a zamieril do Holandska. Po jedinom roku v Groningene po ňom siahol Ajax a urobil z neho hviezdu, ktorej veľkosť ešte väčšmi narástla v Liverpoole. Presun do Barcelony bol takpovediac už len posledným možným stupienkom pre fantastického kanoniera. Ani tam sa nestratil a neustále bol nepostrádateľným útočníkom, pričom raz dokonca v La Lige prestrieľal samotného Messiho.

Teraz však ani on nemá prežiť barcelonskú obmenu. No pri pohľade na to, že aj v sezóne 2019/20 mal solídnu bilanciu 21 gólov a 10 asistencií v 36 dueloch, je pochopiteľné, že stále má čo ponúknuť. Podľa španielskych médii sa o jeho služby najnovšie zaujíma Juventus, kde zrejme končí Gonzalo Higuaín a taktiež konkurenčné Atlético Madrid. To pritom údajne bojuje aj o ďalších zvučných veteránov, ktorí by mu mohli pomôcť zvýšiť konkurenciu v ofenzíve. Pred pár dňami sa v súvislosti so Suárezom spomínal aj návrat do Ajaxu. Kde napokon zakotví slávny El Pistolero, ktorého súčasná bilancia v Barcelone je 198 gólov v 283 dueloch?

Zdroj: Football-Espana.net | Foto: Twitter