Dobrá správa: Bývalý taliansky reprezentant definitívne vyliečený!

Súčasný svet ponorený do krízy spôsobený pandémiou korovírusu potrebuje dobré správy a minimálne športový svet sa jednu radostnú novinku behom veľkonočných sviatkov dozvedel.

55-ročný Gianluca Vialli známy ako 59-násobný reprezentant Talianska, dlhoročná opora Sampdorie či Juventusu a napokon aj hráč či dokonca hrajúci manažér londýnskej Chelsea oznámil, že po takmer jeden a pol roku sa vyliečil z rakoviny pankreasu.

Takto si ho pamätajú fanúšikovia z čias, keď žiaril na trávnikoch, kde behom kariéry strelil takmer 300 súťažných gólov!

Vialli prezradil, že prvá fáza chemoterapie trvala osem a druhá deväť mesiacov. Podľa jeho slov to bol veľmi náročný čas, ktorý mu však pomohol nahliadnuť do seba samého a viac sa vciťovať aj do iných. Hoci ľutoval, že to dokázal až v čase, keď sa takpovediac pozeral smrti do tváre. Vialli verí, že aktuálna situácia prinúti prehodnotiť isté veci v živote aj tých, ktorí sú zdraví.

„Myslím na tých, ktorých v posledných týždňoch previezli do nemocníc, kde boli nútení zomrieť osamote a následne sa s nimi nemohli najbližší rozlúčiť ani na pohrebe.Je to hrozné. Táto kríza zanechá nielen v našej krajine obrovské jazvy, a to emočné, morálne aj ekonomické,“ dodal na záver.

Zdroj: Standard.co.uk | Foto: Twitter