Dočkáme sa letnej prestupovej bomby? Zidane už vraj telefonoval s hviezdou Chelsea!

Real Madrid je momentálne na vrchole a bezpochyby ide o jeden z najlepších tímov, aké kedy tento španielsky veľkoklub mal. Aj výborný tím sa však vždy dá vylepšiť a posilniť o ďalšie hviezdne meno.

Vedenie Realu Madrid v tomto prestupovom období nie je príliš aktívne. Veď prečo by aj, keď práve tento káder dokázal obhájiť trofej Ligy majstrov a vyhrať La Ligu. Do klubu prestúpili len nádejní mladíci Theo Hernández a Dani Ceballos. Vo všeobecnosti sa očakávalo, že tréner Zidane svoj tím posilní ešte o hrotového útočníka, no realita môže byť úplne iná.

Podľa španielskeho denníka Diario Gol totiž “Los Blancos” môže posilniť hviezdny Eden Hazard. Sám 26-ročný Belgičan mal so Zidanom telefonovať, pričom je vraj naklonený sťahovaniu sa do Madridu. Jeho zástupcovia majú Zinedina Zidana “povzbudzovať” k tomu, aby za Hazarda poslal do Londýna ponuku. Francúzsky tréner je vraj veľkým obdivovateľom krídelníka Chelsea a vedel by si ho v tíme predstaviť.

45-ročný kouč mal nedávno požiadať prezidenta Florentina Péreza o uvoľnenie financií na prestup hráča Chelsea, čo mal však Pérez zamietnuť. O ňom sa totiž tvrdí, že je veľkým fanúšikom Isca a Marca Asensia, a prestup Hazarda do Realu by oboch hráčov ukrátil o značnú porciu hracieho času. Navyše, Pérez sa údajne chystal vyhodiť poriadny balík na Kyliana Mbappého z Monaca, ktorý je už ale zrejme minulosťou.

Aj z týchto dôvodov sa dotiahnutie prestupu Edena Hazarda javí ako málo pravdepodobné. Prezident Realu tak buď peniaze ušetrí alebo ich zrejme minie na hráča, ktorý by bol priamou konkurenciu na hrote útoku pre Karima Benzemu. Výsledky Zinedina Zidana však hovoria jasnou rečou – kouč vie, čo robí, a prezident Pérez napokon prestupu Hazarda môže dať zelenú. Má nato presne jeden týždeň, a potom sa prestupové obdobie skončí.

Eden Hazard si momentálne doliečuje zranený členok, no jeho návrat do súťažného diania sa očakáva už začiatkom septembra. Belgický reprezentant za Chelsea nastúpil dovedna 249-krát, pričom si v jej drese na svoje konto pripísal 72 gólov a 62 asistencií. S londýnskym tímom vyhral 2-krát ligu, ligový pohár a trofej pre víťaza Europskej ligy.

Zdroj: Sportbible.com, Diariogol.com | Foto: Twitter