Dočkáme sa senzácie? TOTO sa stalo len raz za ostatné polstoročie!

Futbalisti Brazílie šli do Kataru s cieľom vrátiť do svojej krajiny pohár pre svetových šampiónov. Dokažu to ale? Skupinovú fázu zvládli, teraz sú pred nimi štyri zápasy, v ktorých si nemôžu dovoliť výpadok.

Prvý z nich je na programe v pondelok od 20tej hodiny. Južná Kórea môže len prekvapiť, no podcenenie by nemuselo byť správnou voľbou. Kórejci v skupine dokázali zdolať Portugalsko, hoci s obmenenou zostavou, no stále veľmi kvalitné. Remizovali pre zmenu s Uruguajom. Na “južné tipy” tak zahrať vedia.

Brazília si však zaváhanie nepripúšťa a údajne aspoň na lavičke bude aj Neymar. Veľký favorit má navyše aj historickú bilanciu jasne poukazujúcu na to, že by mal postúpiť. Po fiasku na MS 1966 sa Brazília vo štvrťfinále predstavila zakaždým, s výnimkou MS 1990. Vtedy prehrala v osemfinále 0:1 s Argentínou.

To Južná Kórea je síce od 80tych rokov pravidelný účastník, no s výnimkou 4. miesta na domácich MS 2002 sa cez osemfinále nedostala. V ňom bola okrem spomínaného šampionátu ešte raz, no v roku 2010 prehrala 2:1 s Uruguajom.

Dočkáme sa v Katare prvotriednej senzácie? Kórea síce už Brazíliu raz zdolala, no to sa písal rok 1999 a jednalo sa o priateľský zápas. Za ostatné tri roky hrali tieto výbery proti sebe dvakrát, výsledky boli 3:0 a 5:1. Samozrejme, pre Brazíliu.

Zdroj: 11v11 | Foto: YouTube