Dôkaz, prečo je Milan Škriniar tak cenný: V tomto ukazovateli je najlepší v Serie A!

Milan Škriniar v priebehu jediného roka vyletel ako kométa. Ešte len v januári 2016 prestúpil do janovskej Sampdorie, a v týchto dňoch už verejnosť očakáva oficiálne potvrdenie prestupu do Interu Miláno.

Škriniar, ktorý sa na uplynulých ME do 21 rokov dostal do zostavy šampionátu, sa v minulom ročníku prezentoval výbornými výkonmi v drese Sampdorie Janov. Na svoj vek si 22-ročný stopér počína veľmi skúsene a v jednom ukazovateli je dokonca najlepším hráčom talianskej Serie A.

Z futbalistov, ktorí v najvyššej talianskej lige odohrali aspoň 15 zápasov, má Milan Škriniar najvyššiu úspešnosť prihrávok! Podľa štatistického webu Squawka sa jeho čísla sa pohybujú na vynikajúcich 92 %, pričom priemerná dĺžka prihrávky je 19 metrov. Ak do úvahy vezmeme hráčov, ktorí odohrali aspoň 35 zápasov (rovnako ako Milan), jeho dominancia v tejto štatistike bude ešte väčšia. Náskok na druhého Mareka Hamšíka sú nemalé 4 %.

Neoficiálne informácie hovorili, že Inter do Janova pošle 18 miliónov € + útočníka Gianlucu Caprariho. Caprari už do Sampdorie prestúpil, konkrétne za 15 miliónov €. “Nerazzurri” tak za rodáka zo Žiaru nad Hronom pravdepodobne zaplatia zhruba 30 miliónov €.

Zostrih najlepších prihrávok Milana Škriniara

Zdroj: Squawka.com | Foto: Twitter