Dokonalá posila pre Real za 7 miliónov? Pripomínať má legendu!

Vždy, keď sa blíži prestupové obdobie, začne sa vo veľkom riešiť aj Real Madrid, ktorý býva veľmi často na trhu aktívny a nebojí sa zaplatiť aj veľmi vysoké čiastky, či už za skúsené hviezdy alebo talenty. Čo však chlapík, ktorého takmer nikto nepozná?

Ak nie ste nejaký prehnaný fanúšik Ligue 1, tak vám meno Baptiste Santamaria veľa hovoriť nebude. Tento 25-ročný stredopoliar pritom naskočil od leta 2016 za Angers SCO do 144 duelov a napríklad v prebiehajúcej sezóne vynechal z viac ako 2700-minútovej porcie svojho klubu len záverečnú štvrťhodinu duelu 3. kola proti Metz.

Jeho čísla najmä v defenzívnej činnosti ale patria opäť vôbec najlepšie v súťaži a vraj sa oňho zaujímajú aj Sevilla či Villarreal. „Myslím, že potrebujú niekoho, kto je už skúsený ale zároveň stále mladý a dokáže odvádzať skvele čiernu robotu a defenzívnu prácu ako kedysi Claude Makélélé,“ vyjadril sa na adresu Realu Madrid známy agent Yvan Le Mee, ktorý tomuto klubu “dohodil” nedávno aj Ferlanda Mendyho z Lyonu. Ten však stál takmer 50 miliónov eur. Makélélé obliekal dres Realu v rokoch 200-2003, teda v časoch Galacticos a hoci strelil jediný gól, bol dôležitým článkom v 140 dueloch.

Santamariova cena podľa Transfermarkt je aktuálne 7 miliónov eur, no v lete 2016 ho Angers získalo z Tours len za 500 tisíc. V tomto ohľade zase môže pripomínať ďalšieho francúzskeho “robotníka” N´Gola Kantého, ktorý v lete vraj taktiež môže zmeniť dres. Santamaria sa zatiaľ nikdy nepredstavil v nabitej francúzskej reprezentácii, teda až na tri štarty na mládežníckej úrovni, keď bol ešte hráčom Tours.

Kanté pomohol Chelsea dostať sa na vrchol, môže ho Santamaria napodobniť v Reale?

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter