Dortmundu dochádza s Dembélém trpezlivosť: Barcelone dali jasné ultimátum!

Prestup mladého francúzskeho supertalentu Ousmane Dembélého do Barcelony sa naťahuje čoraz viac, pričom situácia sa mení zo dňa na deň. Celý transfer až neuveriteľne pripomína situáciu okolo Philippeho Coutinha.

Obidva prestupy majú jeden spoločný menovateľ – FC Barcelonu. Zdá sa, že katalánsky klub čaká, ako sa vyvinie situácia s jedným či druhým futbalistom, a podľa toho sa bude riadiť ďalej. Borussi Dortmund však už dochádza trpezlivosť a katalánskemu veľkoklubu dala jasnú podmienku. Výkonný riaditeľ BvB Hans-Joachim Watzke pre denník Kicker prezradil, že situácia v kabíne vyvoláva napätie, a preto dal klub Barcelone ultimátum: “Časový horizont (na získanie Dembélého) sú dva zápasy.”

Ak chce teda Barcelona získať Dembélého, musí to stihnúť do 26. augusta, kedy Dortmund odohrá domáci zápas proti Herthe Berlín. Hoci mala Barcelona za služby 20-ročného krídelníka ponúknuť rovných 100 miliónov €, Borussia si je vedomá, že “Blaugranas disponujú poriadnym balíkom peňazí z predaja Neymara Jr. Preto nemecká strana údajne žiada až 150 miliónov €.

Dortmund sa v prípade tej správnej ponuky zrejme nebude predaju hráča brániť, veď Ousmane Dembélé bol samotným klubom suspendovaný na dobu neurčitú a aj zo slov výkonného riaditeľa Watzkeho vyplýva, že prestupovú ságu, ktorá vytvára dusnú atmosféru, chcú už mať čo najskôr za sebou.

Ousmane Dembélé

Zdroj: Bleacherreport.com | Foto: Twitter