Dotýka sa to celého Slovenska: Zomrel “neznámy” muž, ktorý založil známu spoločnosť!

Jeho meno nie je veľa ľuďom známe, no produkt, ktorý vybudoval od základov, pozná prakticky každý fanúšik športu a od leta 2023 ešte viac, než doposiaľ. Krátko po historickej udalosti však zakladateľ známej značky zomrel.

Od sezóny 2023-24 nesie naša najvyššia futbalová súťaž názov Niké liga, keďže jej generálnym partnerom sa stala stávková spoločnosť Niké, ktorú pozná azda každý Slovák, a aj ten, ktorému šport veľa nehovorí.

Vo veku 85 rokov ale zakladateľ Niké Otto Berger zomrel. Údajný rodinný majetok Bergerovcov sa odhaduje na 180 miliónov eur, pričom značka Nikéje najväčším sponzorom športu na Slovensku. Hovorí o tom aj čerstvé partnerstvo s najvyššou futbalovou súťažou, ktorá má po novom názov Niké liga. Má ísť o najlukratívnejšiu spoluprácu v histórii spoločnosti.

Niké je aj sponzorom Petry Vlhovej, malého futbalu či palubovkových športov. Ďalej podporuje viacero športových klubov, napríklad futbalový i hokejový Slovan Bratislava či basketbalový BC Prievidza.

Po smrti zakladateľa sa ale zrejme nezmení na partnerstvách a fungovaní spoločnosti nič, keďže tá už je nielen v rukách jeho syna, ale aj ďalších ľudí starajúcich sa o jej prosperitu.

Zdroj: Sportnet | Foto: Pixabay