Dve citeľné ABSENCIE: Liverpool to bude mať proti Citizens ťažšie!

Jasným šlágrom 7. kola Premier League bude zároveň jeho posledný duel. Na Anfield Road sa predstaví obhajca titulu Manchester City. Pre zverencov Pepa Guardiolu to bude zavŕšenie extrémneho trojzápasu na štadiónoch súperov, veď minulú sobotu cestovali na pôdu Chelsea a v utorok hrali Ligu Majstrov v Paríži.

Duely medzi Liverpoolom a Citizens bývajú v ostatných rokoch prakticky vrcholom Premier League, hoci neraz sa manažéri musia zaobísť bez dôležitých postáv. Tentokrát tomu nebude inak, avšak predovšetkým na strane strane domácich.

S určitosťou si totižto v nedeľu o 17:30 dres LFC neoblečie Thiago Alcantara, ktorého absencia môže byť z hľadiska držania lopty v stredovej formácii najmä proti tak kvalitnému súperovi citeľná.

Ešte viac však bude zrejme Klopp postrádať pravého obrancu Trenta Alexandra-Arnolda, ktorý sa taktiež vráti až po repre pauze. Mimo je aj mladík Harvey Eliott. Na druhej strane sú mimo Zinchenko, Mendy a Gundogan.

Ako si poradia manažéri so stratami? Dokáže Liverpool zaspomínať na november 2019 a triumf 3:1 alebo bude mať navrch hosťujúci klub, ktorý pri svojej doteraz poslednej návšteve Anfieldu vo februári 2021 nenechal na značne oslabenej defenzíve domácich “suchej nitky” a vyhral tu 1:4?

guardiola

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Transfermarketweb.com | Foto: Twitter