Dve posily: Ktorí hráči majú dostať Citizens na “nový level”?

Hoci Manchester City stále márne čaká na triumf v Lige Majstrov, v ktorej patrí v ostatných rokoch medzi favoritov, no vždy stroskotá blízko cieľa, väčšina odborníkov tento klub považuje za najlepší celok súčasnosti.

Len ťažko hľadať slabiny, čo je aj dôvodom, prečo pravidelne kraľujú náročnej Premier League a zároveň sú viac než len konkurencieschopným celkom na všetkých ostatných frontoch. Avšak, podľa miestnych médií by dve posily mohli posunúť Citizens ešte na vyšší level.

Konkrétne mená sa až tak priamo nespomínajú, no podľa dostupných informácií plánuje klub získať nové špičkové tváre na posty defenzívneho stredopoliara a ľavého obrancu. Na ostatných postoch má klub kvalitu i kvantitu, nové herné možnosti prinesie klubu Erling Haaland.

Na poste defenzívneho stredopoliara je síce Rodri fenomenálny, no po konci veterána Fernandinha klub druhého hráča na tento post nemá. Zaskočiť môže Gundogan. Na ľavom okraji hrá Cancelo, ktorý je však primárne pravý obranca. Tam je však Walker navzdory pribúdajúcim rokom stále špičkovým hráčom. Avšak, ak nie je k dispozíi, na ľavo ostáva už len Zinčenko, ktorý má byť na odchode a sám o sebe nie je svetovou triedou.

Zdroj: Manchester Evening News | Foto: Instagram/Mancity (1) (2)