Ekonomická kríza? Mladá hviezda príde do Juventusu za hriešnu sumu!

Celosvetová pandémia spôsobuje ekonomické problémy každému futbalovému klubu. Prispôsobiť sa musel aj trh a cenovky hráčov. No “Stará dáma” o peniaze núdzu zjavne nemá. Čoskoro bude oficiálne predstavená nová posila.

A lacná teda rozhodne nebude. Aj keď sa o perspektívneho obrancu Marasha Kumbullu zaujímali veľkokluby z celej Európy, 19-ročný Albánec, ktorý je odchovancom a hráčom Hellasu Verona sa rozhodol prestúpiť do Turína. S touto informáciou prišiel taliansky denník La Stampa, podľa ktorého by už malo byť všetko dohodnuté.

Zarážajúca je však cena Kumbullu. Aj keď podľa špecializovaného portálu Transfermarkt.com klesla jeho trhová hodnota kvôli pandémií z 29 na 22 miliónov eur, klub z Verony trvá na čiastke viac ako 30 miliónov eur. Juventus je podľa všetkého ochotný vystužiť svoju obranu a za spomínaného obrancu údajne ponúka 32 milionov eur, čo by pre Hellas znamenalo skutočne dobrú finančnú injekciu v neľahkých časoch.

O kvalitách Marasha Kumbullu pochybovať rozhodne netreba. V 19 súťažných dueloch dopomohol 7-krát k čistému kontu a aj vďaka tomuto faktu figuruje po 26 zápasoch Serie A veronský celok na lichotivej 8. mieste so štvorbodovým mankom na priečku zaručujúcu účasť v pohárovej Európe.

kumbulla juventus prestup

Zdroj: Onefootball.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter