Emiliano Sala poslal pred pádom správu: “Oci mám strach…”

Let, na ktorom podľa posledných správ bol skutočne aj Emiliano Sala je aj naďalej nezvestný, po tom čo sa stratil z radarov. Argentínsky futbalista však mal krátko pred pádom poslať hlasovú správu, ktorá hovorí o páde lietadla.

Nová posila Cardiff City mala v pondelok pricestovať na Britské ostrovy, aby sa zapojila do tréningu svojho nového mužstva. Malé súkromné lietadlo však zmizlo z radarov nad kanálom La Manche a následné pátranie nateraz neprinieslo žiadne výsledky.

28-ročný argentínsky futbalista však poslal správu, krátko pred pádom a to cez aplikáciu WhatsApp. Zvukovú nahrávku následne poskytol do éteru uruguajský futbalista Diego Rolán, s ktorým sa dobre poznal. Vo svojej prvej nahrávke všetkých pozdravil a zreferoval, že je unavený z vybavovačiek, ktoré musel dookola absolvovať v Nantes. Druhá nahrávka je však oveľa šokujúcejšia:

“Nachádzam sa v lietadle a to asi spadne. Cestujem do Cardiffu, pretože zajtra začínam v novom mužstve a poobede máme tréning. Uvidíme čo bude. Ak sa do hodiny a pol neozvem…Neviem či pošlú niekoho hľadať nás a či nás vôbec nájdu. Oci mám strach.”

Napriek tomu že podľa všetkého vedel o problémoch svojho stroja a možnosti pádu, pôsobil jeho hlas relatívne pokojne. Britskí záchranári sú však veľmi skeptickí pokiaľ ide o možnosti jeho prežitia, keďže voda je v danej oblasti veľmi studená a prešlo už veľa času.

Znenie nahrávky si môžete vypočuť —TU—

Aktuálna situácia v Nantes

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: Twitter