Emotívne: Komu splnil van de Beek prestupom do Man Utd sen?

23-ročný Donny van de Beek sa stal ďalším odchádzajúcim hráčom skvelej generácie, ktorá v sezóne 2018/19 dotiahla po rokoch bez väčších úspechov Ajax až do semifinále Ligy Majstrov. Ako si iste pamätáte, holandský veľkoklub vtedy dokonca delili len sekundy od postupu do finále, no Tottenham, menovite Lucas Moura, dal z poslednej akcie víťazný a postupový gól do siete Andrého Onanu.

Od tej chvíle už de Ligt prestúpil do Juventusu, Frenkie de Jong do Barcelony či Hakim Ziyech do Chelsea. Šikovný stredopoliar van de Beek bol už v lete 2019 spájaný s prestupom do rôznych špičkových klubov v elitných súťažiach, napokon však ešte vydržal v klube jednu sezónu, behom ktorej síce v Eredivisie titul udeľovaný nebol, no aspoň mu pomohol k 1. miestu a účasti v skupinovej fáze Ligy Majstrov.

Samotný stredopoliar určite potreboval kariérny posun, no extra dôvodom k prestupu bol podľa jeho slov aj sen jeho dlhoročného mentora Harma Grevinka. Ten poznal mladého futbalistu ešte v čase, keď začínal v tíme Veensche Boys, odkiaľ v jedenástich rokoch prešiel do Ajaxu. „Jedným z jeho snov bolo, aby ma raz videl prestúpiť do špičkového veľkoklubu,“ povedal van de Beek a dodal, že jeho dlhoročný mentor mal nedávno diagnostikovanú rakovinu, ktorá ho zrejme čoskoro porazí. Ako sa teraz ukázalo, jednania s Realom Madrid úspešné neboli, no ani Manchester United určite pre 73-ročného Grevinka nebude sklamaním. Práve naopak.

>>> Ako môže vyzerať zostava Man Utd s Donnym van de Beekom? <<<

Zdroj: Mirror.co.uk | Foto: Twitter