Ex-Barcelončan Fabregas šokuje: Realu som dal košom niekoľkokrát!

0
1

Ak raz má futbalový hráč svoj sen a predstavu o budúcnosti, trénuje, maká na sebe a usiluje sa dosiahnuť zvolenú métu. Od detstva má vzory a obľúbený klub, za ktorý by raz rád v kariére nastúpil. Na tejto ceste však musí čeliť rôznym nástrahám a dôležitým rozhodnutiam. 

Záložník AS Monaco Cesc Fàbregas sa v interview pre španielsky denník AS rozhovoril o záujme Realu Madrid v minulosti a uviedol aj dôvod, prečo “Los Blancos” odmietol. Svoje rozhodnutie však neľutuje, no napriek tomu sa záujmu jedného z najlepších klubov sveta veľmi tešil.

“Mal som kontakt s Florentinom Pérezom aj Ramónom Calderónom. Lanárili ma viac ako raz, alebo dvakrát. Keď ma oslovili poprvýkrát, bol som veľmi mladý. Mal som 18 a ponúkali mi veľmi vysoký plat. Ale ja som cítil, že moje miesto je v Arsenale,” povedal 32-ročný rodák zo španielskeho Arenys de Mar.

“Nemohol som odísť, ale vždy budem vďačný Madridu, ako sa o mňa zaujímali. Keď som vo veku 23 rokov bol zranený, poslali mi veľmi milý list. Páčil sa mi ich záujem, ale mal som sen hrať v Barcelone a napokon sa mi to aj splnilo,” dodal držiteľ niekoľkých významných trofejí s Barcelonou, Chelsea, Arsenalom a samozrejme Španielskym národným mužstvom, s ktorým v roku 2010 ovládol Majstrovstvá sveta v Juhoafrickej republike.

fabregas monako prestup

Zdroj: Calciomercato.com | Foto: Twitter