ExBarcelončan Neymar v budúcnosti prestúpi do Realu Madrid: Toto sú indície!

Neprejde deň bez toho, aby sa vo svete športu nerozoberala brazílska superstar Neymar. Nebude to náhoda, veď prestup za 222 miliónov € sa neuskutoční každý deň. Svojím odchodom z Barcelony si pohneval väčšinu “Culés”, no je jeden spôsob, ako si fanúšikov Barcelony pohnevať ešte viac – stačí prestúpiť do Realu Madrid.

A hoci Neymarovi Barcelona zostane v srdci navždy, jeho prestup k úhlavnému nepriateľovi nemusí byť nereálny. Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo famózny Brazílčan môže v budúcnosti skončiť v drese “Los Blancos”.

1. Neymar už jednou nohou v Madride bol

Málo ľudí vie, že Neymar Jr. absolvoval skúšku v Reale Madrid. Bolo to v roku 2005, keď mal 13 rokov. Do hlavného mesta Španielska vtedy zo Santosu pricestoval s vtedajšou vychádzajúcou hviezdou brazílskeho futbalu menom Robinho. Neymar odohral s mládežníckym tímom Realu niekoľko zápasov, v ktorých strelil 27 gólov.

Okamžite upútal trénerov i manažment klubu a ponuka bola na stole. Mladý Neymar sa však obával odchodu z Brazílie a jeho pochybnosti napokon zabránili prestupu do Realu. Hráč, jeho otec i vtedajší agent Wagner Ribeiro súhlasili, že zostanú s klubom v kontakte.

Kontakt Neymara s Realom Madrid pretrval až do roku 2013. Ešte skôr, ako v tomto roku prestúpil do Barcelony, Neymar prešiel lekárskou prehliadkou v Madride: “Neymar prešiel v Madride lekárskymi vyšetreniami a my sme sa snažili, aby k nám prestúpil, ale v jednom bode sme videli, že to nie je možné. Upustili sme tak od zmluvy,” povedal samotný prezident Florentino Pérez v jednom z rozhovorov pre periodikum Onda Cero. Real vtedy ustúpil zo zmluvy kvôli ponuke Barcelony, ktorá zaplatila Neymarovmu otcovi 10 miliónov vopred. Kráľovský klub by tak musel zaplatiť oveľa viac, aby hráča napokon získal.

Neymar na skúške v Reale Madrid v roku 2005

2. Real Madrid bol vysnívaným klubom Neymara

Neymar v priebehu svojej skúšky strávil v Madride 19 dní. Počas nich navštívil niekoľko domácich zápasov Realu a odfotil sa svojimi vtedajšími brazílskymi idolmi Ronaldom, Robertom Carlosom a Francúzom Zidanom. “Zdá sa, že sen o Reale Madrid je realitou. Bol som na zápase proti Deportivu La Coruña, skončilo to 4:0. Sedel som vo VIP lóži, priamo pod prezidentom (pozn. Florentinom Pérezom),” vyjadril sa 13-ročný Neymar pre brazílsku športovú televíznu stanicu ESPN.

Neskôr, keď bol Neymar členom reprezentačného výberu Brazílie do 16 rokov, sa španielsky denník Marca hráčov v rámci rozhovorov pýtal na ich vysnívaný klub. Odpoveď mladého supertalentu znela jednoznačne: “Real Madrid.”

3. Neymar miluje výzvy

25-ročný krídelník s Barcelonou vyhral všetko, čo sa vyhrať dalo – La Ligu, Ligu majstrov, Copa del Rey, Španielsky superpohár, Európsky superpohár i Majstrovstvá sveta klubov. A to bol hlavný dôvod, prečo Neymar z Katalánska odišiel. Sám hráč povedal, že miluje výzvy a nastal čas na ďalšiu, ktorou je Paríž Saint-Germain. Pokiaľ sa mu podarí vyhrať vytúžené trofeje aj s novým klubom, opäť príde čas na zmenu. A vo svete momentálne existuje len málo klubov, v ktorých by sa z novovybudovaného PSG posunul vyššie. Jedným z nich je určite Real Madrid.

Neymar v drese nového zamestnávateľa

4. PSG je len medzistanicou

Z Barcelony do Realu sa priamo neprestupuje. Posledným priamym prestupom medzi týmito klubmi bol odchod Luisa Figa do Madridu. Na najbližšom El Clásicu po ňom hádzali prasačie hlavy. Ak chce Neymar prestúpiť do Realu Madrid, musí to spraviť cez iný klub. Rokovania medzi Barcelonou a Realom Madrid v posledných rokoch prakticky neexistujú a ak by prebiehali ohľadom Neymara, bol by to beh na oveľa dlhšiu trať ako jednania “Blaugranas” s PSG. Navyše, Real v posledných rokoch nakupuje prekvapivo rozumne a 222 miliónov by bolo veľa aj na klub, ktorý sa preslávil utrácaním obrovských peňazí počas období takzvaných Galácticos.

Či sa futbalový svet niekedy naozaj dočká skvelého Neymara Jr. aj v slávnom Reale Madrid, zrejme ešte netuší ani sám Brazílčan, no ak by k tomu napokon skutočne došlo, nemuselo by to byť až také prekvapenie, ako sa na prvý pohľad zdá.

Zdroj: Sportovymagazin.sk, Goal.com | Foto: Twitter