Extra motivácia: Švajčiari hrajú “za Slovákov”, hrať ich má aj TOTO!

Hokejový šampionát vo Fínsku a Lotyšsku sa preklopil do svojho posledné týždňa. Jediná podstatná rozhodnutá vec je doposiaľ istý zostup Slovinska. Niekoľko tímov už vie, že len “dohrá skupinu”, Švajčiari pre zmenu ako prví vedia, z ktorej priečky idú do play-off.

Švajčiarsko totižto po tom, ako v nedeľu večer zdolalo 4:2 Česko, ostalo 100-percentné a nik ho už nezosadí z prvej priečky. To je pre Slovensko dobrá i zlá správa. My potrebuje, aby večer Švajčiari vyhrali aj siedmy duel v skupine v riadnom hracom čase, a ak na poludnie zdoláme Nórov, postúpime do štvrťfinále na úkor Lotyšska.

Na jednej strane nás teší, že Lotyši potrebujú bodovať proti silnému rozbehnutému súperovi, na druhej strane však môžu panovať obavy, že Švajčiari nemusia hrať na plný plyn.

Každopádne, musíme veriť, že nám Švajčiari pomôžu a suveréna doterajšie priebehu skupiny B stále môže lákať aj extra odmena. Možno mnohí nevedia, že už od roku 2015 je od IIHF vypísaná extra motivačná odmena vo výške jedného milióna švajčiarskych frankov pre krajinu, ktorá vyhrá všetkých desať zápasov v riadnom hracom čase. Aktuálne sa táto odmena rovná 1 miliónu a 30 tisícom eur.

O túto odmenu sa môže stále okrem Švajčiarska uchádzať aj USA, ktoré má rovnako šesť výhier zo šiestich zápasov a v poslednom vystúpení ho čaká Švédsko, ktoré svojich prvých päť duelev vyhralo, no raz stratili bod.

Kto bude súperom Slovenska po postupe? Najlepšia obrana alebo TOP útok!

Zdroj: Deník.cz | Foto: Instagram