Extrémne nabitá zostava: Čo s ňou Mourinho dokáže predviesť?

Tottenham sa po štyroch sezónach musí uspokojiť s tým, že sa nepredstaví v Lige Majstrov, v ktorej to dotiahol v roku 2019 až do finále, kde napokon nestačil na Liverpool. Ani úvod novej sezóny klubu nevyšiel podľa jeho predstáv, pričom nedeľný duel 2. kola Premier League proti Southamptonu, teda aspoň jeho druhý polčas, bol prísľubom lepšej budúcnosti. No, najbližšie týždne budú pre klub priam pekelné.

Zverencov Josého Mourinha totižto môžu čakať dva trojzápasové týždne v rade, čo je skutočne za hranicou ľudských síl. Útechou môže byť pre klub i jeho fanúšikov aspoň fakt, že tí najbližší súperi zďaleka nedosahujú kvalít Spurs. Navyše, po zisku dvoch veľmi cenných posíl naberá kvalita kabíny rozmerov, aké môže drvivá väčšina Mourinhovi len a len závidieť. Presvedčte sa sami.

Aktuálny káder Tottenhamu:

Pohľad na túto zostavu je skutočne veľavravný. Mourinho má aktuálne nové kraje obrany, pričom Doherty vo Wolverhamptone i Reguilón v Seville predvádzali minulú sezónu úchvatné výkony, stredová formácia je dostatočne široká, veď okrem vyššie uvedenej štvorice aj Lo Celso môže veľmi dobre zahrať na tomto poste, Lamela vie hrať aj ako podhrot, Lucas zase predovšetkým v krídelných priestoroch a Son vypomôže aj na hrote. Lepšie brankárske trio zrejme nemá žiaden klub a alternatívy v defenzíve sú tiež pestré.

Mourinho tak má pred sebou výzvu nájsť to správne rozostavenie a najideálnejší systém, vďaka ktorým bude Tottenham zdolávať svojich súperov a minimálne sa priblíži k zisku trofeje po viac desaťročí, hoci úvod ročníka bude priam nezvládnuteľný.

>>> SPURS by sme teoreticky mohli vidieť aj na Slovensku <<<

Foto: Twitter, Chosen11.com