Fans Liverpoolu sa zhodujú: Ak Coutinho odíde, nahradiť ho má tento skvelý hráč!

Hráči Liverpoolu majú v aktuálnej sezóne anglickej Premier League za sebou už druhé kolo, no obidva zápasy odohrali bez svojej najväčšej hviezdy Philippeho Coutinha. Oficiálne uvádzaným dôvodom jeho absencie je zranenie chrbta, avšak špekuluje sa, že je za tým niečo iné.

Konkrétne má ísť o jeho prestup do Barcelony, ktorá však u vedenia “The Reds” nepochodila už s treťou ponukou za 25-ročného Brazílčana. Ak by ale Liverpool na ďalšiu ponuku katalánskeho veľkoklubu predsa len kývol, prišiel by o ťahúňa mužstva, ktorého by nebolo jednoduché nahradiť.

Fanúšikovia anglického klubu sa však zhodujú, Liverpool by mal v prípade Coutinhovho odchodu angažovať nemeckého záložníka Juliana Draxlera. 23-ročný Draxler je od januára hráčom parížskeho Saint-Germain, avšak po angažovaní Neymara na jeho post mu malo vedenie francúzskeho klubu oznámiť, že si môže hľadať nový klub. Napriek tomu, že hráčov agent sa vyjadril o zotrvaní hráča v súčasnom klube, pre samotného Draxlera by vzhľadom na porciu hracích minút bol zrejme odchod najlepším riešením.

Rovnako to vidia aj priaznivci Liverpoolu, ktorí si kapitána víťazného mužstva z nedávneho Pohára konfederácií vedia predstaviť v ich milovanom červenom drese:

“Podpíšte Juliana Draxlera, Liverpool, prosím. Bol by to skvelý prestup.” (užívateľ @EmreScreamer)
“Netweetujte, pokiaľ nepodpíšete Draxlera.” (reakcia užívateľa @G48702898 na tweet Liverpoolu)
“Prosím, dostaňte Draxlera do Liverpoolu.” (užívateľ @FirminoFutbol9)
“Julian Draxler by bol pre Liverpool úžasný.” (užívateľ @VivaFirmino9)
“Ak existuje nejaká šanca, že môžeme získať Juliana Draxlera a Klopp ho chce, urobte to bez mihnutia oka. Je to boss.” (užívateľ @djandymyers)
“Ak Coutinho odíde, ako náhradu chceme Draxlera.” (užívateľ @Jumping_Jurgen)

Julian Draxler od januára nastúpil za PSG na 25 zápasov, v ktorých skóroval 10-krát a 3-krát na gól prihrával svojim spoluhráčom. Zmluvu s Parížom má platnú do roku 2021 a jeho cena sa podľa portálu Transfermarkt.com pohybuje na úrovni 35 miliónov €. Ak by Philippe Coutinho napokon predsa len do Barcelony odišiel, Liverpool by mal v prípade záujmu na Draxlera prostriedkov dostatok.

Julian Draxler oslavuje svoj gól

[poll id=”219″]

Zdroj|Foto: Twitter