Fantastické leto pre Spurs: Ich prestupová politika opäť šokujúca!

Malo sa jednať o kritické leto, miesto toho sa Tottenham s hrdosťou pozerá vpred. Po štyroch rokoch sa totižto Spurs nekvalifikovali do Ligy Majstrov, čo sa určite odzrkadlí i na príjmoch klubu. Z toho dôvodu sa mnohí fanúšikovia obávali, že na prestupovom trhu to bude opäť zúfalé. Opak je však pravdou.

A to určite zarazilo aj mnohých odborníkov. Tottenham, inokedy takmer bez posíl, priviedol hneď šesť posíl, pričom každá jedna je hodná kľudne aj základnej zostavy. Suma, ktorú pritom vedenie na čele s “držgrošom” Danielom Levym, nie je vysoká.

Najskôr fanúšiko Spurs určite potešilo posilnenie krajov obrany, veď napravo prišiel za 17 miliónov eur Matt Doherty z Wolverhamptonu, jeden z TOP hráčov Premier League na svojom poste, vľavo za 35 miliónov eur žiadaný Sergio Reguilón z Realu Madrid. Stredovú formáciu posilnil len za 16 miliónov Pierre-Emile Højbjerg zo Southamptonu. A sme na 68 miliónoch eur.

Matt Doherty

Okrem nich dorazil zadarmo Joe Hart, hoci príchod skúseného Angličana bol trošku nečakaný. A neprázdno nevyšiel útok. Tottenham konečne dotiahol do kabíny “back-up” za Harryho Kanea, a to nie hocijaký. Carlos Vinícius bol v uplynulej sezóne najlepším strelcom portugalskej ligy, čo o niečom napovedá. A ako bonbónik je návrat milovaného Garetha Balea. V prípade posledných dvoch menovaných ide o hosťovania s opciou.

Naopak, z klubu neodišiel nik nepostrádateľný. Pár mladších hráčov zamierilo na hosťovania, Walker-Peters a Jan Vertonghen klub definitívne opustili. Mourinho má tak naopak na čom stavať, a ak s týmto kádrom nevybojuje miestenku do Ligy Majstrov, bude to veľké sklamanie a možno jeho koniec v klube.

>>> POZRITE AJ NA FAKTY O DEBAKLI MAN UTD PROTI SPURS 1:6 <<<

Zdroj: Transfermarkt.com. Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter