Fantastický Alcaraz: V TOMTO je od neho lepších iba 5 tenistov histórie!

19-ročný Carlos Alcaraz už budúci týždeň oslávi svoje 20. narodeniny, a teda, jeho tínedžerská kariéra sa stane minulosťou. V nej ale dokázal to, čo len päť tenistov pred ním. Teda okrem toho, že v septembri 2022 sa stal najmladšou svetovou jednotkou histórie ATP.

Vzhľadom k tomu, že tento týždeň je na 2-týždňovom turnaji série Masters, v prípade, že by ho aj vyhral, finále bude až po jeho dvadsiatke. Počet trunajových titulov, ktoré ziskal ako tínedžer, sa tak zastavil na čísle deväť. Z toho ovládol dokonca aj tri turnaje série Masters, čo sú po grand slamoch najväčšie turnaje.

Viac turnajov pred dovŕšením dvadsiatych narodenín na hlavnom tenisovom okruhu vyhrali len Bofg, Nadal, Wilander, Becker a Agassi, teda všetko velikáni svetového tenisu.

Svoj prvý turnaj ATP vyhral mladý Španiel v júli 2022 v chorvátskom Umagu, teda vo veku 17 rokov a 2 mesiace. Zatiaľ posledný uplynulý týždeň v Barcelone. Šesť turnajov vyhral na antuke, tri na tvrdom povrchu, čo poukazuje i na jeho komplexnosť. Nechajme sa prekvapiť, aké míľniky dokáže aktuálna svetová dvojka v budúcnosti pokoriť.

Zdroj: Facebook | Foto: Instagram