Fantastický Peter Sagan vyhral Majstrovstvá sveta v cyklistike a vytvoril nový rekord!

Fenomenálny slovenský cyklista Peter Sagan vyhral Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, ktoré sa konali v nórskom Bergene. Víťazstvom tak obhájil minuloročný triumf z katarskej Dauhy.

Tretí majstrovský titul Petra Sagana znamená, že sa stal prvým cyklistom v histórii, ktorý vyhral Majstrovstvá sveta 3-krát po sebe. Petrovi sa totiž podarilo vyhrať aj pred dvoma rokmi v Richmonde a taktiež vlani v Dauhe. Slovenská cyklistická hviezda zvládla 276-kilometrovú trať spomedzi všetkých jazdcov najlepšie aj za pomoci tímu v zložení Juraj Sagan, Patrik Tybor, Erik Baška, Michael Kolář a Marek Čanecký.

Peter Sagan v cieli na páske po strhujúcom finiši zdolal domáceho Alexandra Kristoffa. Tretí skončil Austrálčan Michael Matthews.

27-ročný Peter Sagan sa svojím tretím víťazstvom Majstrovstiev sveta vyrovnal velikánom, akými boli Eddy Merckx, Alfredo Binda, Rik van Steenbergern a Óscar Freire. Posledný menovaný bol doposiaľ najmladším jazdcom s tromi titulmi majstra sveta, keď sa mu to podarilo vo veku 28 rokov. Od dnešného dňa je rekordérom Peter Sagan.

Zdroj: Sportovymagazin.sk | Foto: Twitter