FANTÁZIA: Martin Dúbravka zožal v Anglicku veľkú pochvalu!

Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka si od svojho príchodu do Newcastle United FC spravil skutočne výborné meno. Svedčia o tom aj slová hlavného trénera, ktoré adresoval na margo nášho reprezentanta.

Bývalý hráč MŠK Žilina si za svoje výkony vyslúžil v Anglicku nie len pozornosť fanúšikov a médií, ale aj ocenenie pre najlepšieho futbalistu roka zo severovýchodnej časti Anglicka. To nenechalo chladným ani jeho súčasného lodivoda v anglickom klube.

“Som veľmi šťastný aj za Martina. Je to pre náš tím veľká posila a v minulej sezóne, no najmä v jej druhej časti, bol rozdielovým hráčom. Okrem toho je neskutočný aj v aktuálnej sezóne,” nešetril slovami chvály Rafael Benítez, ktorý už má so Slovákmi pozitívne skúsenosti, veď v Liverpool FC viedol aj Martin Škrtela, ktorého si sám pritiahol z ruskej ligy.

“Martin je veľmi profesionálny a skúsený. V našom mužstve je príkladom aj pre mladých hráčov. Aj preto vidím rád, že si jeho kvality uvedomili aj ostatní,” dodal 58-ročný španielsky tréner, ktorý dal v aktuálnom ročníku, čoskoro 30-ročnému brankárovi, šancu v každom jednom zápase Premier League.

Zdroj: Nufc.co.uk | Foto: Twitter