FANTÁZIA: Tomáš Jurčo sa vracia späť do NHL!

Po prestupoch Andreja Sekeru do Dallasu, Richarda Pánika do Washingtonu a predĺžení zmluvy Martinovi Marinčinovi dnes prišli ďalšie radostné správy zo zámoria. Tomáš Jurčo dnešným dňom začína svoju novú éru v Edmontone Oilers. V tíme sa tak stretne s Connorom McDavidom a so svojím bývalým koučom z Detroitu Kenom Hollandom.

26-ročný útočník prakticky prevezme slovenskú vlajku v kanadskom tíme od Andreja Sekeru, s ktorým klub predčasne rozviazal kontrakt. Jurčo strávil celú minulú sezónu v AHL na farme Caroliny v Charlotte, kde dvihol nad hlavu Calderov pohár. Rodák z Košíc sa stal prvým Slovákom, ktorý celkovo vyhral túto nižšiu zámorskú súťaž vo svojej kariére dvakrát. V roku 2013 totiž ovládol AHL s farmou Detroitu – Grand Rapidds Griffins.

Pre Jurča je pripravený jednocestný kontrakt, čo znamená, že s ním pravdepodobne Olejári rátajú budúcu sezónu v prvom tíme. Ak by po zapísaní slovenského reprezentanta na súpisku prvého tímu sa ho rozhodli poslať do záložného mužstva, putoval by na tzv. waiver listinu, z ktorej si ho môže stiahnuť akýkoľvek tím z NHL. V prípade, že by si ho nijaký klub nevybral, smeroval by až tak do AHL, kde by ale poberal rovnaký plat aký by zarábal ak by hral v NHL. Dodajme, že Jurčo by mal zarobiť 750 000 amerických dolárov za sezónu.

Zdroj: Oilersnation.com | Foto: Twitter