Fanúšikovia Arsenalu môžu smútiť: To je ale strata!

Arsenal sa v závere predošlej sezóne doslova prebral z mŕtvych. Po tom, ako v domácej lige celkom zlyhal a dosiahol svoj najhorší výsledok od roku 1995, dokázal vyhrať FA Cup. Vďaka nemu sa objaví s skupinovej fáze Európskej ligy, avšak bez svojho niekdajšieho talentu.

Pri pohľade na dominanciu a samotné výkony Bayernu nie je ťažké uhádnuť, že jeho fanúšikovia sú vo vytŕžení, zatiaľ čo jeho odporcovia len márne čakajú na chvíľu, keď sa Flickova mašina zastaví. Jej súčasťou je aj 25-ročný krídelník Serge Grabry. Ten má behom aktuálnej sezóny na konte 23 gólov v 45 stretnutiach. Najmä v Lige Majstrov mu to kope, veď bilancia deväť gólov v deviatich dueloch je ohromná. Naposledy sa zaskvel, keď v semifinále “zostrelil” dvomi gólmi ambície Lyonu, ktorý hral do tých chvíľ s Bayernom rovnocennú partiu.

Fanúšikov Arsenalu však nemrzí len samotná predstava, že nemecký reprezentant mohol obliekať “ich” dres, ale aj skutočnosť, že anglický gigant, vtedy ešte pod vedením Wengera, sa šikovného krídelníka “zbavil” v auguste 2016 za smiešnych 5 miliónov eur, ktoré zinkasoval od Werderu Brémy. Dnes je podľa Transfermarkt.com jeho cena 72 miliónov eur, no nie je vylúčené, že prípadný záujemca by Bayernu musel za jeho služby vyplatiť aj 9-miestnu čiastku. 

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter