Fanúšikovia bohatého Newcastlu zírajú: „TOTO je náš rozpočet na prestupy?“

Ako zrejme viete, aj Newcastle United čakajúci na ligový titul bezmála storočie, má veľmi bohatých arabských majiteľov. Na rozdiel od takej Chelsea prevzatou bohatými Američanmi ale má za sebou výbornú sezónu a zďaleka nie také veľké útraty.

Newcastle si zahrá Ligu majstrov! Celé mesiace sa držal na popredných priečkach, no ešte aj 6-8 kôl pred koncom si mnohí mysleli, že ich predsa len Liverpool, Man United a Tottenham nejako z TOP 4 “vyštvú”. Čakalo sa, že strakám dôjde dych. Nedošiel.

Aj preto sa očakávalo, že bohatí majitelia siahnu hlbšie do vrecka. Predsa len, účasť v Lige majstrov je veľká udalosť, obzvlášť po viac ako dvoch dekádach a pod novým vedenim, pochopiteľne, prvýkrát.

Mnohí fanúšikovia Newcastlu, no aj konkurenčných klubov aj preto ostali dosť v šoku, keď domáce médiá začali ohlasovať informácie o tom, že rozpočet na prestupy pre leto 2023 bude 70-80 miliónov libier (teda asi 80-90 miliónov eur). Očakávali totižto oveľa vyššiu čiastku, veď NUFC je spájané s viacerými zaujímavými menami.

Každopádne, vedenie malo informovať, že Eddie Howe (manažér) bude môcť použiť navyše aj peniaze za hráčov, ktorých z nadbytočnosti klub predá. To by mohlo zvýšiť rozpočet na prestupe kľudne o niekoľko desiatok miliónov. Ako dôvod tejto peknej sumy, no na bohatý klub z ambíciami možno trošku “nízky” rozpočet, uviedol klub udržiavanie zdravých financií. Zdá sa, že v tomto klube to robia veľmi dobre!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Newcastle United FC (@nufc)

Zdroj: Sportbible | Foto: Instagram