Fanúšikovia PL rozhodli: Súhlasíte s ich výberom hráča sezóny?

Hoci aktuálny ročník Premier League ešte neskončil, mnohí očakávajú, že pokračovať sa už nebude. Aj preto sa už teraz vo veľkom bilancuje a prebiehajú najrôznejšie ankety. Fanúšikovia na webe televízie Sky Sports, ktorá patrí medzi najvýznamnejších držiteľov vysielacích práv na zápasy Premier League dostali možnosť vyjadriť svoj názor.

Kto bol podľa nich hráčom (doterajšieho priebehu) sezóny? Na rozdiel od uplynulej sezóny, keď všetky podobné ankety ohľadom najvyššej anglickej súťaže poukazovali na jediného muža, a síce Virgila van Dijka, je to tentokrát celkom iné. Do ankety na webe Skysports.com sa zapojilo podľa viac ako 50 tisíc fanúšikov a drvivú väčšinu hlasov dostali traja hráči, pričom rozdiel medzi “zlatým” a “strieborným” kandidátom bol len dve percentná. To predstavovalo približne tisíc hlasov.

Víťazom sa stal liverpoolsky krídelník senegalského pôvodu Sadio Mané, ktorému veľmi dobre sekundoval kapitán rovnakého celku – Jordan Henderson. Elitnú TOP3, ktorá získala až šesť sedmín všetkých hlasov, uzatvoril Kevin de Bruyne z Manchestru City. Virgil van Dijk skončil so ziskom piatich percent štvrtý, ostatní kandidáti získali len zanedbateľné počty hlasov.

TOP3:

  • Sadio Mané – 33%
  • Jordan Henderson – 31%
  • Kevin de Bruyne – 20%

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter