Fanúšikovia Realu zrejme opäť v rozpakoch: „Zidane, vieš čo robíš?“

Real Madrid zvládol obdobie po koronapauze na výbornú, veď deväť víťazstiev v rade mu zaručilo titul v La Lige, pričom bodová strata prišla až v poslednom kole na pôde Legánes. Tá však už nemohla nič zmeniť. Menšou škvrnou bolo vyradenie z Ligy Majstrov, vinou ktorého Real klesol z pozície TOP európskeho klubu. Proti Citizens však po domácej prehre 1:2 bol postup len veľmi obtiažnou úlohou.

Každopádne, tento fakt zrejme straší fanúšikov Realu menej, ako nečinnosť giganta na prestupovom trhu. Lepšie povedané, aktivity klubu sa zameriavajú skôr na odchody. Mnohí zrejme nepochopili predaj Achrafa Hakimiho, ktorý sa behom hosťovania v Dortmunde javil ako jeden z najlepších pravých obrancov sveta, no ani to nestačilo v Madride na to, aby ho naservírovali za 40 miliónov eur do Interu.

Hosťovanie sa skončilo brankárovi Areolovi, klub opustili viacerí nie príliš známi mladíci a do Dortmundu šiel hosťovať tentokrát šikovný stredopoliar Reinier, ktorý má v Brazílii prezývku “nový Kaká”. Stále sa hovorí o definitívnom konci Garetha Balea, podobne má byť na tom aj James Rodriguez, otáznik taktiež visí nad Jovičom, Brahimom Díazom a Iscom.

Problémom však je, že na rozdiel od Barcelony, Interu, Juventusu, Chelsea, Manchestru City a ďalších gigantov sa v súvislosti s Realom aktuálne prakticky nehovorí o príchodoch. Na hrote útoku je stále prakticky len Karim Benzema, a hoci sa po odchode Ronalda dostal do streleckej pohody, nedokáže sám utiahnuť viac než 50-zápasovú sezónu. Stredová formácia by zrejme taktiež potrebovala oživiť aj napriek tomu, že Martin Odegaard zrejme konečne dostane šancu v A-tíme Realu.

Dočkáme sa ešte od Realu nejakých veľkých prestupov alebo naopak Zidane verí svojmu tímu a napríklad aj Edenovi Hazardovi, ktorý zažil aj vinou zranení po prestupe z Chelsea svoju zjavne najhoršie sezónu v kariére?

Foto: Twitter