Fanúšikovia rozhodli: Kto je najlepší africký futbalista všetkých čias?

Síce žiadny africký národný tím nikdy nezískal medailu na majstrovstvách sveta vo futbale, nájdete tu množstvo fantastických futbalistov. Svetoznámy športový portál Sportbible sa rozhodol nechať na fanúšikoch, kto je podľa nich najlepší hráč v histórii Afriky. Ako to dopadlo?

Hlasovanie prebiehalo dvojfázovo. Osem nominovaných hráčov bolo rozdelených na dve “semifinálové” skupiny po štyroch a následne sa dvaja najlepší z každej štvorice stretli vo veľkom finále. Hoci by sa dalo čakať veľmi napínavý a tesný výsledok, opak bol pravdou. Suverénne, dokonca s nadpolovičnou väčšinou hlasov, semifinále aj finále ovládol Didier Drogba.

42-ročný rodák z Pobrežia Slonoviny sa preslávil najmä v drese londýnskej Chelsea, no kus svojej kariéry spojil aj s francúzskou Ligue 1 a pôsobil aj v Turecku. Na sklonku kariéry zamieril na sever Ameriky a pôsobil aj v kanadskom Montreale hrajúcom MLS. Zaznemenal viac ako 350 gólov.

Didier Drogba

Vo finále mu najviac konkuroval kamerunský kanonier Samuel Eto´o. 39-ročný Eto ´o ukončil kariéru minulý rok v Katare, do povedomia fanúšikov sa najviac zapísal ako hráč FC Barcelony či Interu Miláno. Vyskúšal si však aj Premier League či najvyššie súťaže v Rusku a Turecku. Behom kariéry nastrieľal viac ako 400 gólov.

Celkové výsledky ankety:

Finále:

 1. – 51% – Didier Drogba (Pobrežie Sl.)
 2. – 25% – Samuel Eto´o (Kamerun)
 3. – 15% – Yaya Touré (Pobrežie Sl.)
 4. – 9% – Mohamed Salah (Egypt)

Semifinále 1:

 1. – 52% – Didier Drogba (Pobrežie Sl.)
 2. – 24% – Yaya Touré (Pobrežie Sl.)
 3. – 21% – George Weah (Libéria)
 4. – 3% – Nwankwo Kanu (Nigéria)

Semifinále 2:

 1. – 47% – Samuel Eto´o (Kamerun)
 2. – 23% – Mohamed Salah (Egypt)
 3. – 22% – Jay Jay Okocha (Nigéria)
 4. – 8% – Michael Essien (Ghana)

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter