Fanúšikovia si v zápase Žiliny a Slovana všimli šokujúci detail. Na koho strane ste vy?

Počas uplynulého víkendu sa slovenská Fortuna liga prehupla do svojej ďalšej fázy. Tabuľka sa rozdelila na dve polovice, pričom prvých 6 tímov si medzi sebou zahrá o titul, a naopak šestica z dolného konca sa bude chcieť v najvyššej súťaži udržať aj v budúcom ročníku.

Logicky, väčšiu pozornosť verejnosti budia zápasy, v ktorých sa bojuje o ligové prvenstvo. Hneď úvodné kolo skupiny o titul nám prinieslo šláger ako hrom – Žilina si zmerala sily s bratislavským Slovanom.

Medzi dvoma historicky najúspešnejšími klubmi v histórii samostatného Slovenska panuje obrovská rivalita. Najmä hráči Žiliny sa chceli Slovanu revanšovať za ponižujúci debakel 6:0, ktorý od “Belasých” schytali v rámci 21. kola dva týždne dozadu. “Šošonom” sa odplata podarila na výbornú, keďže svojho súpera na domácej pôde porazili 2:0 a v tabuľke sa tak k Slovanu priblížili už len na rozdiel jediného bodu.

Slovenských fanúšikov však v tomto zápase upútal jeden detail, ktorý je dokonalým obrazom dvoch rôznych filozofií vo fungovaní klubu. V drese Žiliny v základnej zostave vybehlo na ihrisko 9 Slovákov, menovite Volešák, Pečovský, Mráz, Holúbek, Chvátal a ďalší odchovanci či hráči, ktorí si prešli mládežníckymi kategóriami MŠK – Hancko, Jánošík, Škvarka a Mihalík. Zostavu dopĺňal Čech Kašša a Argentínčan Diaz.

Naopak, do základnej jedenástky Slovana sa zmestil iba jediný slovenský hráč – brankár Michal Šulla, ktorý je odchovancom Senice. Toho v zostave dopĺňali traja Srbi, dvaja Slovinci, Nigérijčan, Holanďan, Maďar, Bulhar a Španiel.

Podobný koncept z množstvom zahraničných hráčov môžeme vidieť napríklad aj v Premier League, avšak pri pohľade na zostavu Slovana sa do úst tlačí otázka, či je práve toto tá správna cesta pre klub a či takýto prístup posunie slovenský futbal vyššie.

[poll id=”334″]

Zdroj: Sportovymagazin.sk | Foto: Flashscore.sk, Facebook.com/mskzilina