FC Košice hlásia posilu do ofenzívy: Dokáže práve tam “naplniť potenciál”?

FC Košice vracajú na mapu Fortuna ligy druhé najľudnajtejšie mesto republiky, v roku 2015 ju opustil ich predchodca VSS. V Košiciach v ostatných dvoch rokoch ukázali, že na Fortuna ligu môžu mať a ani v jej by nemali byť len do počtu.

Každopádne, dôležité bude aj to, aké posily do Košíc vedenie privedie a ako dokážu naplniť potenciál. Dnes vedenie klubu ohlásilo dojednanie útočníka, ktorý má s Fortuna ligou skúsenosti, no zatiaľ príliš neukázal, že na ňu má.

„Žan počas pôsobenia v Slovane a Skalici dokazoval, že je kvalitný útočník. Bol pre nás prvou voľbou. V slovenskej lige pôsobí už tri roky, takže našu súťaž pozná dôverne a nebude u neho problém s adaptáciou. Už dlhšie som si ho u nás vedel predstaviť. Prichádza zvýšiť kvalitu a konkurenciu v útoku a verím, že sa mu u nás bude dariť,“ povedal pre oficiálnu stránku FC Košice generálny manažér klubu Pavol Turczyk.

Stále len 23-ročný Žan Medved už skúšal vo svojej stále krátkej kariére šťastie nielen v rodnom Slovinsku, ale aj v Taliansku, Poľsku a na Slovensku. Kmeňovým hráčom Slovanu bol od roku 2020, za A-tím si zahral 38 krát a strelil 9 gólov. Strelil aj 8 gólov v 11 dueloch za B-tím v II. lige.

Na jar 2023 hosťoval v Skalici, no svojimi výkonmi vedenie bratislavského celku nepresvedčil, aby mu ponúkol nový kontrakt. Strelil jediný gól. Každopádne, v Košiciach mu veria a bude zaujímavé sledovať, či je táto dôvera oprávnená.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Žan Medved (@z_medved55)

Zdroj: Šport, Transfermarkt | Foto: Instagram