FENOMENÁLNA Mikaela Shiffrin to OPÄŤ dokázala! Jedno prvenstvo jej stále chýba!

Mikaela Shiffrinová, americká lyžiarka, dokázala získať prestížny veľký krištáľový glóbus v rámci celkového hodnotenia Svetového pohára v sezóne 2022/2023 ešte pred skončením sezóny. 

Americká hviezda si už v predstihu zabezpečila malý glóbus za slalom, a dnes už aj ten veľký za celkové prvenstvo v sezóne. Pred záverečnými siedmimi súťažami sezóny si Shiffrinová vytvorila pred konkurentkou nedostihnuteľný vyše 700-bodový náskok.

Mikaela Shiffrinová sa opäť raz stala držiteľkou špeciálneho rekordu – prekonala Lindsey Vonnovú a stala sa Američankou s najväčším počtom veľkých glóbusov. Zároveň vyrovnala výkon slávneho Marc Giradelliho. Na čele historického, ženského, rebríčka so 6. veľkými glóbusmi je Annemarie Moser-Proll a s 8. glóbusmi vedie Marcel Hirscher.

“Je to celkom divoké, vlastne,” smiala sa Shiffrinová, ktorá si už teraz zabezpečila tituly v slalome a celkovom hodnotení. “Celkové prvenstvo, alebo akýkoľvek titul v sezóne, je vždy ťažké vysvetliť, ako sa na ten deň, keď ho vyhráte, cítite, alebo ak ste nevyhrali pretek. Ale už si zvykám na ten pocit.”

Pre Mikaelu je to celkovo 13. glóbus v jej 13. sezóne, v tejto sezóne môže získať ešte jeden, a to za obrovský slalom, kde to ma výborne rozbehnuté. Počas svojej kariéry získala 5 veľkých krištáľových glóbusov8 titulov v jednotlivých disciplínach. Z toho 6 získala v slalome, čím sa vyrovnala rekordu Vreni Schneiderovej. S 52. víťazstvami v slalome Svetového pohára vedie medzi všetkými lyžiarmi, mužskými aj ženskými, v akejkoľvek disciplíne. Avšak stále sa jej nepodarilo predbehnúť Ingerama Stenmarka v počte víťazstiev v disciplínach svetového pohára. Chýbajú jej už len 2 triumfy, čo sa jej môže podariť už v najbližšiom lyžiarskom stredisku vo švédskom Äre, kde na lyžiarky čaká obrovský slalom a slalom.

Zdroj: Twitter | Foto: Instagram