Finančné PROBLÉMY: Barcelona údajne nútená PREDAŤ jednu z hviezd!

Finančná stránka je pre futbalové kluby v dnešnej dobe obzvlášť dôležitou záležitosťou. Problém s financiami už mali neraz aj väčšie celky a medzi ne ma podľa viacerých španielskych médii patriť aktuálne aj FC Barcelona, čo by mohlo mať vplyv aj na jej hráčsky káder.

Katalánsky veľkoklub získal v roku 2017 222 miliónov eur, ktoré zinkasoval za predaj Neymara do francúzskeho PSG. Napriek tomu si však údajne podľa denníka Marca, musel požičať od dvoch amerických finančných skupín čiastku 140 miliónov eur.

Tieto peniaze bude musieť klub splatiť do 5-ich rokov. Sumu, ktorú Barcelona zinkasovala za brazílskeho útočníka, údajne minula na príchody nových hráčov a dokonca ju vo veľkom prevýšila. Reálne tak hrozí, že “Blaugranas” budú musieť po skončení aktuálnej sezóny uvažovať o predaji jednej z hviezd ich kádra. Kto by to mohol byť sa nateraz nevie, aj keď to vyzerá že by “Čierny Peter” mohol ostať v rukách brazílskeho reprezentanta Coutinha.

26-ročný záložník prišiel na Camp Nou za 160 miliónov eur z Liverpool FC. Problémom však sú aj platy. Katalánsky veľkoklub totiž na mzdy vydáva viac ako 500 miliónov eur ročne, čo poriadne zaťažuje ich klubovú pokladnicu.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter