FK Senica s ultimátom: FIFA už stanovila trest pre Fortunaligistu!

Slovenský klubový futbal na tom nie je vôbec dobre a najnovšie nariadenia vlády sú priam likvidačné. Avšak, jediný zástupca Záhoria vo Fortuna lige má ešte ďalší problém, a to rovno od FIFA, o ktorom informoval portál Šport.sk.

O čo sa jedná? Klub údajne stále nedoplatil mzdy trojici svojich bývalých hráčov, a to ani napriek predošlému napomenutiu. Má sa údajne jednať o trio Sadam Sulley (70 000 €), Antonio Asanović (15 900 €) a Marin Ljubičić (22 000 €). Prvý menovaný strávil v klube sezóne 2018/19, druhý 2020/21 a posledný dokonca len šesť mesiacov začiatkom roku 2021.

Celkovo sa teda vraj jedná o viac ako 100-tisícový dlh, v ktorom sú údajne započítané aj 5-percentné úroky. FIFA stanovila, že FK Senica má zákaz podpisovania nových hráčov na najbližšie tri prestupové obdobia, pričom, ak to nestihne vyplatiť do začiatku toho najbližšieho (zimného), bude trest platiť už behom neho. A keďže nielen Senica, ale aj ďalšie naše kluby často podliehajú výraznej obmene kádrov, neuhradenie podlžností by mohlo mať pre aktuálne deviaty klub súťaže fatálne následky.


Zdroj: Aktuality.Šport.sk | Foto: Twitter/FK Senica