František Straka na plné ústa: „Pre TOTO nebudem pokračovať v Trenčíne!“

AS Trenčín si zahrá aj trinástu sezónu v rade medzi slovenskou elitou. Pričinil sa o to aj známy český tréner či analytik František Straka, ktorý svoju úlohu v skupine o záchranu zvládol bravúrne.

Trenčania obsadili napokon pomerne slušné 9. miesto, zatiaľ čo pred príchodom 64-ročného trénera sa zdalo, že pôjdu do baráže o záchranu. I tak ale v klube končí, hoci vedenie s ním bolo spokojné.

„Pre AS Trenčín je cťou, že taký skúsený odborník sa zaradil k úspešným kormidelníkom v histórii nášho klubu. V budúcom ročníku na lavičke prvého tímu však nebude pokračovať. Ďakujeme pán tréner a prajeme veľa úspechov v ďalších trénerských misiách,” uvádza sa na oficiálnej stránke klubu.

„Nebol absolútne žiadny dôvod nepokračovať. Možno ten, že končí 12 až 15 hráčov a tréner, ako som ja, je veľmi dominantný. Táto moja dominancia im asi nesedela. Chcel by som mať takisto právo povedať, ktorí hráči prídu a neprídu. V tomto bol zrejme menší problém. Ale ja sa nebudem meniť.“

„Aj v slovenských médiách sa riešilo, akú má vlastne úlohu tréner v tíme. Pravdepodobne bude musieť po mne prísť niekto, kto si do toho nechá kecať, a to nie je môj prípad. Nenechám sa ovplyvňovať, kto má hrať a kto nie,” vyhlásil 64-ročný skúsený kormidelník, ktorý v minulosti hrával aj za Československo a viedol aj kluby v Česku, Nemecku, Grécku, Egypte či Austrálii.

Rekordná sezóna: Koľko divákov v nej chodilo na slovenskú ligu?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený AS Trenčín (@astrencin)

Zdroj: Šport | Foto: YouTube