Futbal v Košiciach opäť ožíva. Vznikol nový klub FC Košice!

Dátum 21. jún 2018 sa natrvalo vpíše veľkými písmenami do histórie košického futbalu. Po predošlých kluboch VSS Košice, 1.FC Košice a MFK Košice, ktoré už nie sú na futbalovej mape Slovenska, vznikol nový a hlavne perspektívny klub FC Košice. Keďže ide o čerstvú informáciu, na reakcie verejnosti si ešte budeme musieť chvíľočku počkať.

To, o čom sa tak dlho hovorilo, sa stalo skutočnosťou. Účastník tretej futbalovej ligy FK Vyšné Opátske a mládežnícky klub FK Barca spojili svoje sily a dali Košiciam nádej, že v druhom najväčšom meste na Slovensku sa znova raz môže hrať najvyššia súťaž. Avšak v pozadí všetkého stojí jedna veľká výstraha, ktorá jeho predchodcom zlomila väzy, a tou si financie. Nie je teda žiadnym tajomstvom, že v tamojších futbalových kluboch sa šafárilo s peniazmi jedna radosť. Avšak všetci zainteresovaní veria, že história sa opakovať nebude a nový košický klub bude každým rokom napredovať, aby dosiahol svoj vysnívaný cieľ, a tým je prebojovať sa medzi najvyššiu slovenskú elitu a bojovať o tie najvyššie pozície.

Mnohých možno prekvapil názov aj logo klubu, avšak terajší zakladatelia sa striktne dištancujú od mien, akými boli Alexander Režeš či Blažej Podolák. Tento klub chce začať s čistým štítom, bez akýchkoľvek škandálov či podvodov ako tomu bolo v minulosti. Jeho filozofiou je vychovávať mladých talentovaných hráčov a postupne ich zapracovať do A-mužstva, vybudovať vlastný domovský stánok a prilákať do hľadiska čo najviac ľudí, ktorí vytvoria domácemu tímu čo najlepšie futbalové prostredie. Všetci teda veria, že týmto dňom začína nová éra košického futbalu.

Zdroje: Sportovymagazin.sk | Foto: Facebook