Futbalové hviezdy sa ZOMKLI: Takto chcú pomôcť nezvestnému Salovi!

Nádeje začali pomaly ochabovať. Polícia z ostrova Guernsey, pri ktorom zmizlo lietadlo s nezvestným futbalistom Emilianom Salom, oficiálne ukončila pátranie. Viaceré futbalové hviezdy sa však snažia, aby hľadanie strateného stroja a jeho posádky pokračovalo a spravili preto aj konkrétne kroky.

Záchranári ukončili niekoľkodňovú pátraciu akciu s tým, že futbalista ako aj pilot lietadla majú v chladných vodách len malú šancu na prežitie. Známi futbalisti z celého sveta sa však s týmto rozhodnutím nevedia zmieriť podobne ako fanúšikovia. Aj preto sa okrem internetových výziev podujali konať aj inak.

Na záchranné práce už doteraz prispel dlhý zoznam futbalistov. Francúzsky obranca hrajúci v Lipsku Nordi Mukiele prispel sumou 4 tisíc eur. Trojica hviezd İlkay Gündoğan, Geoffrey Kondogbia a Gonzalo Higuaín obetovali po 2 tisíc eur.

Medzi darcami sa objavilo aj meno trénera FC Nantes Vahida Halilhodžića a Meissa N’Diayeho, ktorý je agentom nezvestného hráča a mal preto darovať až 20 tisíc dolárov. Zoznam darcov sa naďalej rozširuje a za opätovné spustenie pátrania sa už prostredníctvom Instagramu prihovoril aj Lionel Messi.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter